Xiaomi Redmi Note 5A

Smartfon Xiaomi Redmi Note 5A jest urządzeniem, które łączy w sobie wiele zalet. Przede wszystkim jest prosty w obsłudze i niezwykle funkcjonalny.
Wyposażony został w bardzo smukłą i zarazem lekką obudowę, która
pozwala na komfortowe użytkowanie sprzętu. Dzięki tym cechom telefon ten zyskał miano niezwykle kompaktowego i łatwego w obsłudze.

Redmi Note 5A wyposażony jest w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1280 x 720, która wyświetla pełną gamę nasyconych kolorów oraz obrazy pełne detali. Matryca daje użytkownikowi możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1920 x 1080, czyli FullHD. Dzięki tym cechom możemy oglądać bez przeszkód filmy, zdjęcia i seriale w najlepszej jakości.

Na pokładzie tego smartfona zainstalowany został bardzo szybki, czterordzeniowy procesor Spandragon 425. Dodatkowo znajdziemy tutaj układ graficzny Adreno 308, 2 GB pamięci RAM oraz 16GB wbudowanej pamięci, która pomieści wszystkie najważniejsze dla użytkownika pliki. Dołóżmy do tego system operacyjny Android 7.0 Nougat. Takie połączenie gwarantuje wystarczającą moc oraz wydajność do szybkiego funkcjonowania, jak również utrzymania płynnego działania wszystkich gier oraz aplikacji.

Jedną z ważniejszych rzeczy, o której nie można nie wspomnieć, jest bateria o pojemności 3080mAh. Jej ogniwa sprawiają, że możliwe staje się oglądanie filmów nawet do 11 godzin czy przeprowadzanie rozmów przez 35 godzin bez przerwy.

W tylnej części Redmi Note 5A zamontowano aparat 13.0 Mpix z funkcją HDR ułatwiająca zrobienie zdjęć nocą, a co a tym idzie ujęcia będą jasne w naturalnych barwach. Aparat ten posiada ultraszybki autofocus PDAF mogący uchwycić poruszające się obiekty bez ich rozmycia. Na przodzie mamy aparat o rozdzielczości 5.0 Mpix wyposażony w aż 36 profili upiększających pomoże wykonać idealne selfie. Każdy w tych filtrów możemy nanieść przed zrobieniem zdjęcia, dlatego wcześniej widzimy efekt końcowy i możemy zdecydować czy jest on dla nas satysfakcjonujący czy wręcz przeciwnie.
W sklepach możemy nabyć Xiaomi Redmi Note 5A 2/16GB Dual sim szary, różowy, złoty, czarny i niebieski.